Main Menu
User Menu

12. divise [1945-1950]

12th Division

     
Název:
Name:
12. divise
Originální název:
Original Name:
12. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.05.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1950
Nástupce:
Successor:
12. divise /pěší/
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.05.1945-15.09.1950 I. sbor
15.09.1950-01.11.1950 III. sbor
Dislokace:
Deployed:
25.05.1945-01.11.1950 Litoměřice, kasárny /

Velitel:
Commander:
25.05.1945-26.10.1946 Čejka, Karel (Plukovník)
26.10.1946-01.12.1947 Čejka, Karel (Brigádní generál)
DD.02.1948-DD.06.1948 Švígler, Jan - dočasný velitel (Plukovník)
DD.06.1948-DD.06.1949 Procházka, Bohuslav (Plukovník)
DD.06.1949-01.12.1949 Bořík, Emil Boris (Plukovník)
01.12.1949-01.11.1950 Bořík, Emil Boris (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
25.05.1945-01.11.1950
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.05.1945-01.10.1945 Pěší pluk 42
01.06.1945-01.01.1951 Pěší pluk 2
01.06.1945-01.10.1945 Pěší pluk 5
01.06.1945-01.11.1950 Velitelství dělostřelectva 12. divise
01.10.1945-01.10.1947 Pěší pluk 36
01.10.1945-01.11.1950 Pěší pluk 9
DD.MM.1945-30.09.1945 Ženijní prapor 12
01.10.1947-01.11.1950 Pěší pluk 74

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
25.05.1945-01.11.1950 VÚ 0000 Litoměřice
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (12. divise)
URL : https://www.valka.cz/12-divise-1945-1950-t50902#311677Verze : 3
MOD