Main Menu
User Menu

Litoměřice, Dělostřelecké kasárny

Litoměřice, Artillery Barracks

     
Název:
Name:
Litoměřice, Dělostřelecké kasárny
Originální název:
Original Name:
-
Další názvy:
Other Names:
Kasárny pod Radobýlem
Obec:
Municipality:
Litoměřice
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°32'29.84"N 14°07'00.426"E
Vznik:
Established:
DD.MM.RRRR
Velitelé:
Commanders:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
30.04.1920-DD.09.1921
Dělostřelecká měřičská rota
Artillery Surveyor Company
15.07.1920-DD.10.1920
Lehký dělostřelecký pluk 51
51st Light Artillery Regiment
DD.09.1920-01.01.1923
Lehký dělostřelecký pluk 3
3rd Light Artillery Regiment
01.09.1921-01.03.1922
Ženijní učiliště
Engineer School
01.03.1922-01.10.1928
Učiliště pro ženijní vojsko
Engineer Troops School
01.01.1923-31.12.1937
Dělostřelecký pluk 3
3rd Artillery Regiment
01.10.1928-24.09.1938
Ženijní učiliště
Engineer School
25.05.1945-01.11.1950
12. divise
12th Division
01.06.1945-01.01.1951
Velitelství dělostřelectva 12. divise
12th Division Artillery Command
01.09.1945-01.09.1949
Ženijní učiliště
Engineer Apprentice School
01.10.1945-01.01.1951
Dělostřelecký pluk 3
3rd Artillery Regiment
DD.MM.1945-30.09.1945
Ženijní prapor 12
12th Engineer Battalion
00.07.1946-01.10.1947
Dělostřelecký oddíl 262
262nd Artillery Division
DD.MM.1946-DD.MM.1946
Dělostřelecký pluk 201
201st Artillery Regiment
01.10.1947-01.10.1949
Dělostřelecký oddíl 253
253rd Artillery Division
01.09.1949-15.09.1958
Ženijní technické učiliště
Engineer Apprentice School
01.11.1950-01.11.1991
51. ženijní brigáda
51st Engineer Brigade
01.10.1960-01.09.1977
51. strojní prapor
51st Machine Battalion
01.09.1969-01.09.1977
91. pontonový prapor
91st Pontoon Battalion
01.09.1977-31.10.1984
51. ženijní opevňovací prapor
51st Engineer Fortification Battalion
01.09.1977-31.10.1990
91. pontonový pluk
91st Pontoon Regiment
31.10.1990-31.10.1991
91. sklad ženijního materiálu
91st Engineer Material Depot
31.10.1991-31.12.1992
11. ženijní brigáda
11th Engineer Brigade
01.11.1992-31.12.1992
1. ženijní prapor
1st Engineer Battalion
01.01.1993-31.12.1994
11. ženijní brigáda
11th Engineer Brigade
01.01.1995-31.10.1997
1. ženijní brigáda
1st Engineer Brigade
01.11.1997-30.09.2000
1. výcviková a mobilizační základna ženijního vojska
1st Engineer Troops Training and Mobilization Base
01.10.2000-30.09.2003
1. výcviková základna ženijního vojska
1st Engineer Troops Training Base
DD.MM.2000-DD.MM.2003
11. ženijní pluk
11th Engineer Regiment

Zánik:
Cancelled:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
v objekte kasárni bola v roku 1944 vytvorená pobočka koncentračného tábora Flossenbürg ). Tábor bol určený pre potreby výstavby a prevádzky továrni Richard I a Richard II v Litoměřicích.
Zdroje:
Sources:
https://richard-1.com/tabor.htm
URL : https://www.valka.cz/Litomerice-Delostrelecke-kasarny-t93818#351504Verze : 0
MOD