Main Menu
User Menu

16. divise [1945-1947]

16th Division

     
Název:
Name:
16. divise
Originální název:
Original Name:
16. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.05.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1947
Nástupce:
Successor:
13. brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.05.1945-01.10.1947 III. sbor
Dislokace:
Deployed:
25.05.1945-01.10.1945 Písek, kasárny /
01.10.1945-01.10.1947 Karlovy Vary, kasárny /

Velitel:
Commander:
25.05.1945-02.10.1945 Hobza, Vladimír (Plukovník)
02.10.1945-DD.10.1946 Hobza, Vladimír (Generálmajor)
DD.10.1946-DD.11.1946 Vrzáček, Josef ( )
DD.10.1946-01.10.1947 Vejmelka, František ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.06.1945-30.09.1947
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.05.1945-01.10.1945 Pěší pluk 47
01.06.1945-01.10.1947 Velitelství dělostřelectva 16. divise
01.10.1945-01.10.1947 Pěší pluk 15
01.10.1945-01.10.1947 Pěší pluk 16
01.10.1945-01.10.1947 Pěší pluk 19
01.10.1945-01.10.1947 Pěší pluk 33

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.12.1945-01.10.1947 VÚ 2106 Karlovy Vary
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (16. divise)
URL : https://www.valka.cz/16-divise-1945-1947-t50895#398600Verze : 0
MOD