Main Menu
User Menu

8. mechanizovaný sbor [1940-1941]

8th Mechanized Corps

8. mechanizovaný zbor

8-й механизированный корпус (8 мк)

     
Název:
Name:
8. mechanizovaný sbor
Originální název:
Original Name:
8-й механизированный корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.07.1940
Předchůdce:
Predecessor:
4. jezdecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
04.08.1941
Nástupce:
Successor:
38. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.07.1940-27.12.1940 Jezdecká armádní skupina
27.12.1940-23.06.1941 26. armáda
23.06.1941-29.06.1941 6. armáda
29.06.1941-04.08.1941 Jihozápadní front
Dislokace:
Deployed:
09.07.1940-22.06.1941 Drogobyč, ?
22.06.1941-04.08.1941 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
09.07.1940-04.08.1941 Rjabyšev, Dmitrij Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.06.1940-DD.06.1941 Katkov, Fjodor Grigorievič (Polkovnik / Полковник)
DD.06.1941-DD.06.1941 Cinčenko, Alexandr Vasilievič1) (Podpolkovnik / Подполковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.06.1940-DD.03.1941 15. tanková divize
22.06.1941-DD.08.1941 7. motorizovaná divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
1) dočasne poverený
Zdroje:
Sources:
Drig, J.: Mechanizirovannyje korpusa RKKA v boju. Moskva 2005.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003.
URL : https://www.valka.cz/8-mechanizovany-sbor-1940-1941-t50359#564993Verze : 5
MOD