Main Menu
User Menu

Jezdecká armádní skupina [1938-1940]

Cavalry Army Group / Кавалерийская армейская группа

     
Název:
Name:
Jezdecká armádní skupina
Originální název:
Original Name:
Кавалерийская армейская группа
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.07.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
27.12.1940
Nástupce:
Successor:
26. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.07.1938-15.09.1939 Kyjevský zvláštní vojenský okruh
15.09.1939-14.11.1939 Ukrajinský front
14.11.1939-09.06.1940 Kyjevský zvláštní vojenský okruh
09.06.1940-07.07.1940 Jižní front
07.07.1940-27.12.1940 Kyjevský zvláštní vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
26.07.1938-15.09.1939 Proskurov, ?

Velitel:
Commander:
26.07.1938-12.12.1938 Gorjačov, Jelisej Ivanovič (Komandir korpusa / Командир корпуса)
12.12.1938-05.06.1940 ?, ? ( )
05.06.1940-26.07.1940 Čerevičenko, Jakov Timofejevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
26.07.1940-27.12.1940 Kostěnko, Fjodor Jakovlevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
26.07.1938-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
11.11.1940-27.12.1940 Varennikov, Ivan Semjonovič (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.07.1938-DD.09.1939 2. jezdecký sbor
26.07.1938-15.09.1939 4. jezdecký sbor
DD.06.1939-DD.09.1939 5. jezdecký sbor
05.10.1939-20.06.1940 4. jezdecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kijevskij Krasnoznaměnnyj. Red. B. N. Bujskich. Moskva 1974.
Komandnyj i načalstvujuščij sostav Krasnoj Armii v 1940-1941 gg. Moskva 2005.
URL : https://www.valka.cz/Jezdecka-armadni-skupina-1938-1940-t164084#569201Verze : 2
MOD