Main Menu
User Menu

Průzkumná rota Prešov [2003-2014]

Reconnaissance Company Prešov

     
Název:
Name:
Průzkumná rota
Originální název:
Original Name:
Prieskumná rota
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.2003
Předchůdce:
Predecessor:
Prieskumná rota 1. mechanizovanej brigády
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.2014
Nástupce:
Successor:
Prápor ISTAR
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.2003-01.10.2006 Mechanizovaná brigáda
01.10.2006-01.07.2014 2. mechanizovaná brigáda
Dislokace:
Deployed:
01.07.2003-01.07.2014 Prešov, Sokolovské kasárna

Velitel:
Commander:
01.07.2003-DD.MM.RRRR Trojan, Marcel (Kapitán)
01.06.2009-01.04.2011 Grigerek, Tibor (Kapitán)
01.07.2011-DD.MM.RRRR Brinček, Marián (Kapitán)
Výzbroj:
Armament:
01.07.2003-01.07.2014 BPsV Svatava
Poznámka:
Note:
Pamětní odznak k 10. výročí založení Průzkumné roty 2. mechanizované brigády
Zdroje:
Sources:
Ján Lichner, Jaroslav Nižňanský, Imrich Purdek, Milan Šmida, Pavol Vitko - V službách vlasti, demokracie a mieru, Magnet Press, ISBN 978-80-89169-14-6
https://www.mil.sk/46359/
https://mbpo.mil.sk/18143/?pg=1
URL : https://www.valka.cz/Pruzkumna-rota-Presov-2003-2014-t49080#304867Verze : 0
MOD