Main Menu
User Menu

1. letištní prapor [1951-1992]

1st Air Base Battalion

     
Název:
Name:
1. letištní prapor
Originální název:
Original Name:
1. letištní prapor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.03.1951
Předchůdce:
Predecessor:
1. letecká základna
Datum zániku:
Disbanded:
01.06.1992
Nástupce:
Successor:
1. letecká základna
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.03.1951-01.05.1952 1. letecká technická divize
01.05.1952-01.03.1955 2. letecká technická divize
01.03.1955-01.08.1957 Letecký týl
01.08.1957–01.09.1961 1. letecká technická skupina
01.09.1961-01.09.1969 3. sbor protivzdušné obrany státu
01.09.1969-31.10.1991 3. divize protivzdušné obrany státu
31.10.1991-01.06.1992 3. divize protivzdušné obrany
Dislokace:
Deployed:
15.05.1951-DD.MM.1951 Praha, letiště /
DD.MM.1951-DD.MM.1952 Mladá, letiště /
DD.MM.1952-01.06.1992 České Budějovice, letiště /

Velitel:
Commander:
15.03.1951-DD.MM.RRRR Sklenář, František (plukovník)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Volf, Jaroslav (major)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Koudelka, Václav (podplukovník)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Libotovský, Jiří (podplukovník)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Pastorek, Jaroslav, (podplukovník)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Kostelka, Miroslav (major)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Šinogl, František, (podplukovník)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Hoško, Jozef (podplukovník)
DD.MM.RRRR-01.06.1992 Černý, František (plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1962-01.09.1963 1. rota letištní a pozemního zabezpečení navigace "S"
01.09.1963-01.09.1965 1. rota letištní a radiotechnického zabezpečení "S"
01.09.1965-01.09.1969 1. letištní rota "S"

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
15.05.1951-DD.MM.1951 VÚ 9450 Praha
DD.MM.1951-DD.MM.1952 VÚ 9450 Mladá
DD.MM.1952-01.06.1992 VÚ 9450 České Budějovice
Zdroje:
Sources:
Původní příspěvek Stanislava Vystavěla
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 0000 (1. letištní prapor)
URL : https://www.valka.cz/1-letistni-prapor-1951-1992-t48936#454558Verze : 1
MOD