Main Menu
User Menu

2. divize protivzdušné obrany státu [1969-1991]

2nd State Air Defense Division

     
Název:
Name:
2. divize protivzdušné obrany státu
Originální název:
Original Name:
2. divize protivzdušné obrany státu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1969
Předchůdce:
Predecessor:
2. sbor protivzdušné obrany státu
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1991
Nástupce:
Successor:
2. divize protivzdušné obrany
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1969-01.01.1976 7. armáda protivzdušné obrany státu
01.01.1976-01.05.1990 Velitelství protivzdušné obrany státu
01.05.1990-01.05.1991 Velitelství letectva a protivzdušné obrany státu
Dislokace:
Deployed:
01.09.1969-01.05.1991 Brno, Jaselské kasárny /

Velitel:
Commander:
01.09.1969-DD.MM.1970 Obuch, Milan (Plukovník)
DD.MM.1970-DD.MM.1973 Prelec, Michal (Plukovník)
DD.MM.1973-DD.MM.1976 Lichvár, Štefan (Plukovník)
DD.MM.1976-DD.MM.1981 Střecha, Josef (Generálmajor)
DD.MM.1981-DD.MM.1986 Jurica, Rudolf (Generálmajor)
DD.MM.1986-DD.MM.1990 Váňa, František (Generálmajor)
DD.MM.1990-01.05.1991 Nekvasil, Jiří (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.09.1969-DD.MM.1972 Šiler, Miroslav (Podplukovník)
DD.MM.1972-DD.MM.1980 Voříšek, Václav (Plukovník)
DD.MM.1980-DD.MM.1981 Jurica, Rudolf (Plukovník)
DD.MM.1981-DD.MM.1983 Žídek, Rudolf (Podplukovník)
DD.MM.1984-DD.MM.1986 Váňa, František (Plukovník)
DD.MM.1986-01.05.1991 Barteys, Josef (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1969-01.09.1978 186. protiletadlový raketový pluk
01.09.1969-DD.MM.1985 22. opravny
01.09.1969-01.05.1991 22. provozní prapor
01.09.1969-01.05.1991 22. spojovací prapor
01.09.1969-01.09.1977 61. radiotechnický prapor
01.09.1969-01.09.1977 62. radiotechnický prapor
01.09.1969-01.09.1977 63. radiotechnický prapor
01.09.1969-01.09.1977 64. radiotechnický prapor
01.09.1969-01.09.1978 76. protiletadlový raketový pluk
01.09.1969-01.05.1991 77. protiletadlový raketový pluk
01.09.1969-01.05.1991 8. stíhací letecký pluk
01.09.1969-01.09.1979 Povětrnostní radiosondážní stanice Brno
01.09.1969-01.05.1991 Velitelské stanoviště 2. divize protivzdušné obrany státu
01.09.1969-01.05.1991 Záložní velitelské stanoviště
01.09.1977-01.05.1991 2. radiotechnická brigáda
01.09.1978-01.05.1991 186. protiletadlová raketová brigáda
01.09.1978-01.05.1991 76. protiletadlová raketová brigáda
01.09.1979-01.11.1991 Povětrnostní radiolokační a radiosondážní středisko Brno

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
01.09.1969-01.05.1991 VÚ 7357 Brno
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha - Olomouc, skupina ČSLA, fond 00000 (2. divize protivzdušné obrany státu)
URL CZ: https://www.valka.cz/2-divize-protivzdusne-obrany-statu-1969-1991-t48262#421633Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/2nd-State-Air-Defense-Division-t48262#421633Version : 0
MOD