Main Menu
User Menu

Těchonín

okr. Ústí nad Orlicí

     
Název:
Name:
Těchonín
Originální název:
Original Name:
Těchonín
Další názvy:
Other Names:
Linsdorf
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Ústí nad Orlicí
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°03'53.20"N 16°37'16.41"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
-
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
http://goo.gl/1QY6l7
URL : https://www.valka.cz/Techonin-t46784#497837Verze : 0
MOD
Těchonín (Linsdorf)
(okr. Ústí nad Orlicí)


V období 1.republiky součást politického okresu Žamberk a soudního okresu Králíky.


Sčítání lidu v roce 1930: 851 obyvatel (z toho 163 osob národnosti československé a 687 osob národnosti německé).


Posádka byla ustanovena v lednu 1938.


Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
prapor Hraničářského pluku 19,
osádky tvrzí Adam a Bouda (od května 1938)


Kasárny byly postaveny v letech 1937-1938.


Zdroj:
VÚA Praha, fond Posádková velitelství.
J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006, ISBN 80-7277-256-2
Recenze knihy
URL : https://www.valka.cz/Techonin-t46784#183197Verze : 0