61. armáda [1941-1945]

61st Army / 61-я армыя

     
Název:
Name:
61. armáda
Originální název:
Original Name:
61-я армыя
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.11.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
09.07.1945
Nástupce:
Successor:
Donský vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.11.1941-DD.12.1941 Hlavní stan nejvyššího velení
DD.12.1941-DD.01.1942 Brjanský front
DD.01.1942-DD.04.1942 Západní front
DD.04.1942-DD.06.1942 Brjanský front
DD.06.1942-DD.02.1943 Západní front
DD.02.1943-DD.03.1943 Brjanský front
DD.03.1943-DD.03.1943 Západní front
DD.03.1943-DD.03.1943 Orelský front
DD.03.1943-DD.08.1943 Brjanský front
DD.08.1943-DD.09.1943 Hlavní stan nejvyššího velení
DD.09.1943-DD.10.1943 Střední front
DD.10.1943-DD.02.1944 Běloruský front
DD.02.1944-DD.02.1944 1. běloruský front
DD.02.1944-DD.04.1944 2. běloruský front
DD.04.1944-DD.04.1944 Běloruský front
DD.04.1944-DD.07.1944 1. běloruský front
DD.07.1944-DD.09.1944 Hlavní stan nejvyššího velení
DD.09.1944-DD.10.1944 3. pobaltský front
DD.10.1944-DD.12.1944 1. pobaltský front
DD.12.1944-DD.12.1944 Hlavní stan nejvyššího velení
DD.12.1944-DD.06.1945 1. běloruský front
DD.06.1945-DD.06.1945 Skupina sovětských okupačních vojsk v Německu
DD.06.1945-09.07.1945 Severokavkazský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
15.11.1941-DD.06.1944 východoevropské válčiště
DD.06.1944-DD.05.1945 středoevropské válčiště
DD.05.1945-DD.06.1945 ?
DD.06.1945-09.07.1945 Rostov na Donu, ? /

Velitel:
Commander:
15.11.1941-DD.12.1941 Kuzněcov, Fjodor Isidorovič ( )
DD.12.1941-DD.06.1942 Popov, Markjan Michajlovič ( )
DD.06.1942-09.07.1945 Bělov, Pavel Alexejevič ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1942-01.07.1942 60. střelecká divize
27.06.1942-01.09.1942 3. tankový sbor
DD.06.1942-DD.04.1943 9. gardový střelecký sbor
DD.09.1942-DD.10.1942 1. gardová motostřelecká divize
01.04.1943-01.08.1943 415. střelecká divize
DD.05.1943-DD.06.1945 9. gardový střelecký sbor
11.07.1943-28.07.1943 20. tankový sbor
18.09.1943-DD.05.1945 89. střelecký sbor
DD.09.1943-DD.10.1943 7. gardový jezdecký sbor
DD.12.1943-24.02.1944 7. gardový jezdecký sbor
01.02.1944-01.03.1944 415. střelecká divize
01.04.1944-01.05.1944 15. střelecká divize
01.05.1944-01.08.1944 415. střelecká divize
DD.10.1944-DD.11.1944 3. gardový mechanizovaný sbor
01.03.1945-01.04.1945 11. gardová těžká tanková brigáda
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 440. samostatná armádní spojovací letka
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 80. střelecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/61-armada-1941-1945-t45687#521647Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!