Main Menu
User Menu

67. střelecký sbor [1941-1941]

67th Rifle Corps / 67-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
67. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
67-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.03.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
13.10.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.03.1941-DD.05.1941 Charkovský vojenský okruh
DD.05.1941-13.10.1941 19. armáda
Dislokace:
Deployed:
14.03.1941-DD.05.1941 Poltava, ? /
DD.05.1941-DD.06.1941 ?, ?
DD.06.1941-13.10.1941 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
14.03.1941-13.10.1941 Žmačenko, Filipp Fedosejevič (brigádní velitel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.03.1940-12.07.1941 132. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič a kol.: Krasnaja Armija v ijuně 1941 goda. Novosibirsk, Sibirskij chronograf 2003.
Komandnyj i načalstvujuščij sostav Krasnoj Armii v 1940-1941 gg. Struktura i kadry centralnogo apparata NKO SSSR, vojennych okrugov i obščevojskovych armij. Dokuměnty i matěrialy. Moskva, Letnij sad 2005.
Velikaja Otěčestvennaja - komkory. Vojennyj biografičeskij slovar. Red. V. J. Rusanov. T. 1. Moskva, Žukovskij 2006.
URL : https://www.valka.cz/67-strelecky-sbor-1941-1941-t44637#564775Verze : 2
MOD