Main Menu
User Menu

2. jezdecký sbor [1922-1941]

2nd Cavalry Corps / 2-й кавалерийский корпус

     
Název:
Name:
2. jezdecký sbor
Originální název:
Original Name:
2-й кавалерийский корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
31.12.1922
Předchůdce:
Predecessor:
2. jezdecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
26.11.1941
Nástupce:
Successor:
1. gardový jezdecký sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
31.12.1922-17.05.1935 Ukrajinský vojenský okruh
17.05.1935-26.07.1938 Kyjevský vojenský okruh
26.07.1938-DD.09.1939 Jezdecká armádní skupina
Dislokace:
Deployed:
31.12.1922-DD.05.1935 Umaň, ? /
DD.05.1935-DD.09.1939 Žitomir, ? /

Velitel:
Commander:
31.12.1922-DD.08.1925 Kotovskij, Grigorij Ivanovič
DD.08.1925-DD.11.1935 Krivručko, Nikolaj Nikolajevič
DD.11.1935-DD.07.1937 Krivručko, Nikolaj Nikolajevič (sborový velitel)
DD.07.1937-DD.04.1939 Chackilevič, Michail Georgijevič (divizní velitel)
DD.04.1939-DD.06.1940 Kostěnko, Fjodor Jakovlevič (divizní velitel)
DD.06.1940-DD.07.1940 Kostěnko, Fjodor Jakovlevič (generálporučík)
DD.07.1940-DD.03.1941 Kamkov, Fjodor Vasiljevič (generálmajor)
DD.03.1941-DD.11.1941 Belov, Pavel Alexejevič (generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
31.12.1922-26.11.1941 Jezdecký sbor Rady lidových komisařů Ukrajinské sovětské socialistické republiky
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Sovětskaja kavalerija. Moskva, Vojenizdat 1984.
URL : https://www.valka.cz/2-jezdecky-sbor-1922-1941-t44453#554603Verze : 2
MOD