Main Menu
User Menu

1. gardový jezdecký sbor [1941-1946]

1st Guards Cavalry Corps / 1-й гвардейский кавалерийский корпус

     
Název:
Name:
1. gardový jezdecký sbor
Originální název:
Original Name:
1-й гвардейский кавалерийский корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.11.1941
Předchůdce:
Predecessor:
2. jezdecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
06.05.1946
Nástupce:
Successor:
1. samostatná gardová jezdecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.11.1941-DD.07.1942 Západní front
DD.07.1942-DD.09.1942 16. armáda
DD.09.1942-DD.02.1943 Západní front
DD.02.1943-DD.03.1943 6. armáda
DD.03.1943-26.04.1943 3. tanková armáda
26.04.1943-DD.09.1943 Jihozápadní front
DD.09.1943-20.10.1943 Voroněžský front
20.10.1943-DD.02.1944 1. ukrajinský front
DD.02.1944-DD.04.1944 13. armáda
DD.04.1944-06.09.1944 1. ukrajinský front
06.09.1944-DD.10.1944 38. armáda
DD.10.1944-10.06.1945 1. ukrajinský front
10.06.1945-10.09.1945 Střední skupina vojsk
10.09.1945-DD.10.1945 Přikarpatský vojenský okruh
DD.10.1945-06.05.1946 Jihouralský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
26.11.1941-10.06.1945 východoevropské válčiště
10.06.1945-DD.08.1945 Kecskemét, ? /
DD.08.1945-DD.10.1945 ?, ?
DD.10.1945-06.05.1946 Ufa, ? /

Velitel:
Commander:
26.11.1941-02.01.1942 Bělov, Pavel Alexejevič (gardový generálmajor)
02.01.1942-28.06.1942 Bělov, Pavel Alexejevič (gardový generálporučík)
28.06.1942-15.09.1943 Baranov, Viktor Kirillovič (gardový generálmajor)
15.09.1943-06.05.1946 Baranov, Viktor Kirillovič (gardový generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.11.1941-DD.05.1946 1. gardová jezdecká divize
26.11.1941-DD.05.1946 2. gardová jezdecká divize
DD.02.1943-DD.11.1943 7. gardová jezdecká divize
DD.09.1944-DD.MM.1944 7. gardová jezdecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
26.11.1941-13.11.1943 Gardový jezdecký sbor Rady lidových komisařů Ukrajinské sovětské socialistické republiky
13.11.1943-06.05.1946 Gardový žitomirský jezdecký sbor Rady lidových komisařů Ukrajinské sovětské socialistické republiky
Vyznamenání:
Decorations:
13.11.1943 Řád rudého praporu
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobedach i poraženijach 1941–1945 gg. Tomsk 2003.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946–1991 gg.). Tomsk 2004.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A. - Slugin, S. A.: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk 2013.
Sovětskaja kavalerija. Moskva 1984.
Velikaja Otěčestvennaja - komkory. Vojennyj biografičeskij slovar. Red. V. J. Rusanov. T. 2. Moskva 2006.
URL : https://www.valka.cz/1-gardovy-jezdecky-sbor-1941-1946-t82986#577194Verze : 4
MOD