Main Menu
User Menu

9. armáda [1940-1940]

9th Army

9-я армия

     
Název:
Name:
9. armáda
Originální název:
Original Name:
9-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.06.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Oděský vojenský okruh
Datum zániku:
Disbanded:
11.07.1940
Nástupce:
Successor:
Oděský vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.06.1940-11.07.1940 Jižní front
Dislokace:
Deployed:
09.06.1940-11.07.1940 Gajsin

Velitel:
Commander:
09.06.1940-11.07.1940 Boldin, Ivan Vasiljevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.06.1940-11.07.1940 7. střelecký sbor
20.06.1940-10.07.1940 201. výsadková brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Mělťuchov, Michail Ivanovič: Upuščennyj šans Stalina. Moskva, Věče 2000.
URL : https://www.valka.cz/9-armada-1940-1940-t44176#497156Verze : 0
MOD