Main Menu
User Menu

Oděský vojenský okruh [1939-1940]

Odessa Military District / Одесский военный округ

     
Název:
Name:
Oděský vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Одесский военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
11.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
09.06.1940
Nástupce:
Successor:
9. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
11.10.1939-09.06.1940 Lidový komisariát obrany
Dislokace:
Deployed:
11.10.1939-09.06.1940 Oděsa
Velitel:
Commander:
11.10.1939-05.12.1939 Boldin, Ivan Vasiljevič (sborový velitel)
05.12.1939-04.06.1940 Boldin, Ivan Vasiljevič (armádní velitel 2. stupně)
04.06.1940-09.06.1940 Boldin, Ivan Vasiljevič (generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
11.10.1939-09.06.1940
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
11.10.1939-09.06.1940 7. střelecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Teritoriální působnost:
11.10.1939-09.06.1940 Krymská autonomní sovětská socialistická republika
11.10.1939-09.06.1940 Moldavská autonomní sovětská socialistická republika
11.10.1939-09.06.1940 Dněpropetrovská oblast, Ukrajinská sovětská socialistická republika
11.10.1939-09.06.1940 Kirovogradská oblast, Ukrajinská sovětská socialistická republika
11.10.1939-09.06.1940 Nikolajevská oblast, Ukrajinská sovětská socialistická republika
11.10.1939-09.06.1940 Oděská oblast, Ukrajinská sovětská socialistická republika
11.10.1939-09.06.1940 Zaporožská oblast, Ukrajinská sovětská socialistická republika
Zdroje:
Sources:
Mělťuchov, Michail Ivanovič: Upuščennyj šans Stalina. Moskva, Věče 2000.
URL : https://www.valka.cz/Odesky-vojensky-okruh-1939-1940-t44597#497154Verze : 0
MOD