Main Menu
User Menu

Děčín

okr. Děčín

     
Název:
Name:
Děčín
Originální název:
Original Name:
Děčín
Další názvy:
Other Names:
Tetschen
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Okres Děčín
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°47'02.52"N 14°12'55.11"E
Místní části:
Local Municipalities:
Bechlejovice, Bělá, Boletice nad Labem, Březiny, Bynov, Čechy, Děčín, Dolní Oldřichov, Dolní Žleb, Folknáře, Horní Oldřichov, Horní Žleb, Hoštice nad Labem, Chlum, Chmelnice, Chrochvice, Jalůvčí, Krásný Studenec, Křešice, Lesná, Letná, Loubí, Maxičky, Nebočady, Nová Ves, Nové Město, Podmokly, Popovice, Prostřední Žleb, Přípeř, Rozbělesy, Staré Město, Václavov, Velká Veleň, Vilsnice
První písemná zmínka:
First Written Reference:
993
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
zámek Děčín
lovecký zámek Podmokly
Tvrz Podmokly
Tvrz Bynov
Evangelický kostel
Kostel sv. Františka z Assisi
Kostel zasvěcený p. Marii
Kostel zasvěcený sv. Františkovi Xaverskému
Thunská hrobní kaple sv. Jana Nepomuckého
Chrám sv. Václava
Chrám sv. Vavřince a kaple Nejsvětější Trojice
Kostel Povýšení sv. Kříže s kaplí p. Marie Sněžné
Kostel sv. Václava a Blažeje a kaple p. Marie Sněžné
Kostel zasvěcený Nejsvětější Trojici
Synagoga
Muzea:
Museums:
Oblastní muzeum v Děčíně
Galerie Hefaistos
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V období 1. republiky sídlo politického a soudního okresu
Zdroje:
Sources:
https://www.mmdecin.cz/
portal.gov.cz
www.hrady.cz
URL : https://www.valka.cz/Decin-t44038#305277Verze : 1

Období:
Period:
Jednotky a úřady umístěné v posádce:
Troops or services located here:

Československo 1918-1939
Czechoslovakia 1918-1939
01.1928-01.1938 - Hraničářský prapor 1
01.1938-XX.XXXX - I. prapor Pěšího pluku 42



Zdroj:
VÚA Praha, fond Posádková velitelství.
J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006
Recenze knihy
URL : https://www.valka.cz/Decin-t44038#173625Verze : 0
Děkanství
Děčín - Foto vlastní

Foto vlastní
URL : https://www.valka.cz/Decin-t44038#561002Verze : 0
Kašna


Kašna u kostela sv. Václava a sv. Blažeje.
Děčín - Foto vlastní

Foto vlastní
URL : https://www.valka.cz/Decin-t44038#561005Verze : 0
Kašna


Kašna u kostela Povýšení sv. Kříže.
Děčín - Foto vlastní

Foto vlastní
URL : https://www.valka.cz/Decin-t44038#561006Verze : 0