Main Menu
User Menu

Deštné v Orlických horách

okr. Rychnov nad Kněžnou

     
Název:
Name:
Deštné v Orlických horách
Originální název:
Original Name:
Deštné v Orlických horách
Další názvy:
Other Names:
Deschney
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Okres Rychnov nad Kněžnou
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°18'16.73"N 16°21'02.33"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1362
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
kostel sv. Maří Magdalény
Sousoší Panny Marie se Sv. Josefem, Jáchymem a Annou
Kostel sv. Matouše
Křížová cesta na Dříši
Kaple na Dříši
Jiráskova horská chata
Muzea:
Museums:
Muzeum turistiky, zimních sportů a řemesel
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V období 1. republiky součást politického a soudního okresu Nové Město nad Metují
Zdroje:
Sources:
https://www.destne.info/
portal.gov.cz
URL : https://www.valka.cz/Destne-v-Orlickych-horach-t44035#305282Verze : 0