Main Menu
User Menu

Jeseník

okr. Jeseník

Jeseník (Freiwaldau)

     
Název:
Name:
Jeseník
Originální název:
Original Name:
Jesenik
Další názvy:
Other Names:
Frývaldov (do r. 1947)
Freiwaldau
Vriwald
Vrowald
Vrienwalde
Freynwalde
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Jeseník
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°13'47.00"N 17°12'17.00"E
Místní části:
Local Municipalities:
Bukovice
Dětřichov
Jeseník
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1267
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Reder, Walter
* 04.02.1915 
Ďurica, Jan
* 12.11.1951 
Tesařík, Čestmír
* 18.06.1959 
Novosad, Ondřej
* 17.12.1962 
Lanči, Petr
* 10.07.1969 
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/zut1K
URL : https://www.valka.cz/Jesenik-t43975#489422Verze : 0
MOD
Jeseník (Frývaldov, Freiwaldau)


V období 1.republiky sídlo politického a soudního okresu.


Sčítání lidu v roce 1930: 8 251 obyvatel (z toho 1 257 osob národnosti československé, 6 674 osob národnosti německé a 16 osob národnosti židovské).


Posádka byla ustanovena v únoru 1920.


Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
Hraničářský prapor 7.


Pro ubytování vojska byl nejprve využíván Hotel turistů a v letech 1925-1931 zde byly postaveny Hraničářské kasárny.


Zdroj:
VÚA Praha, fond Posádková velitelství.
J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006
Recenze knihy
URL : https://www.valka.cz/Jesenik-t43975#173510Verze : 0
Socha sv. Jana Nepomuckého
Jeseník - Foto vlastní

Foto vlastní
URL : https://www.valka.cz/Jesenik-t43975#561922Verze : 0
Evangelický kostel




Zdroj:
www.turistika.cz
Jeseník - Foto vlastní

Foto vlastní
URL : https://www.valka.cz/Jesenik-t43975#561929Verze : 0
Zámecké náměstí
Jeseník - Foto vlastní

Foto vlastní
Jeseník - Foto vlastní

Foto vlastní
Jeseník - Foto vlastní

Foto vlastní
Jeseník - Foto vlastní

Foto vlastní
URL : https://www.valka.cz/Jesenik-t43975#601639Verze : 1
Masarykovo náměstí
Jeseník - Foto vlastní

Foto vlastní
Jeseník - Foto vlastní

Foto vlastní
Jeseník - Foto vlastní

Foto vlastní
Jeseník - Foto vlastní

Foto vlastní
Jeseník - Foto vlastní

Foto vlastní
Jeseník - Foto vlastní

Foto vlastní
URL : https://www.valka.cz/Jesenik-t43975#601640Verze : 1
Náměstí Svobody
Jeseník - Foto vlastní

Foto vlastní
Jeseník - Foto vlastní

Foto vlastní
Jeseník - Foto vlastní

Foto vlastní
Jeseník - Foto vlastní

Foto vlastní
URL : https://www.valka.cz/Jesenik-t43975#601642Verze : 1