Main Menu
User Menu

Bobrovec

okr. Liptovský Mikuláš

     
Název:
Name:
Bobrovec
Originální název:
Original Name:
Bobrovec
Další názvy:
Other Names:
Bobrouch (1231), Villa Slauonica Bobrouch (1279), Bobroch (1280), Maior Bobroch (1318), Welky Bobrovec (1773), Bobrovec (1920); maďarsky Nagybobróc
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Liptovský Mikuláš
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°07'15.70"N 19°36'50.79"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1231
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímsko-katolícky pôvodne gotický zo 14. storočia, renesančná úprava z rokov 1550-1560; výmaľba klenby a 2 obrazy od J B. Klemensa (1852-1854)
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Rodisko:
- Maximilián Jalovecký (1817-1889) - včelár, prírodovedec
- Jozef Kello (1889-1951) - herec
- Ambro Pietor (1843-1906) - publicista, politik
- Martin Moncovicenus (1593-1624) - humanistický spisovateľ
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec obdržala Pamätnú medailu SNP.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.bobrovec.eu
URL : https://www.valka.cz/Bobrovec-t43875#518623Verze : 0
MOD
Bobrovec
(okr. Liptovský Mikuláš )


V období 1.republiky součást politického a soudního okresu Liptovský Svätý Mikuláš.


Sčítání lidu v roce 1930: 1 422 obyvatel (z toho 1 394 osob národnosti československé)


Posádka byla ustanovena v dubnu 1922. Zrušena v srpnu 1923
Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
Baterie Horského dělostřeleckého pluku 201


Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006
Recenze knihy
URL : https://www.valka.cz/Bobrovec-t43875#173288Verze : 0