Main Menu
User Menu

39. československý střelecký pluk [1918-1920]

39th Czechoslovak Rifle Regiment / 39° Reggimento di Fanteria Cecoslovacco

     
Název:
Name:
39. československý střelecký pluk
Originální název:
Original Name:
39. československý střelecký pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.09.1918
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1920
Nástupce:
Successor:
Pěší pluk 39
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
17.11.1918-01.06.1919 Velitelství pěchoty 7. československé divise
Dislokace:
Deployed:


Velitel:
Commander:
21.09.1918-DD.11.1918 Vigevano, Azzilio (Podplukovník)
00.11.1918-01.06.1919 Macaluso, Egidio (Plukovník)
01.06.1919-20.06.1919 Jelínek, Jiří (Major (Praporník))
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond 39. československý střelecký pluk
URL : https://www.valka.cz/39-ceskoslovensky-strelecky-pluk-1918-1920-t40339#413511Verze : 4
MOD