Main Menu
User Menu

Německo-italská tanková armáda [1942-1943]

German-Italian Tank Army

Deutsch-Italienische Panzerarmee

     
Název:
Name:
Německo-italská tanková armáda
Originální název:
Original Name:
Deutsch-Italienische Panzerarmee
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Tanková armáda Afrika
Datum zániku:
Disbanded:
22.02.1943
Nástupce:
Successor:
Skupina armád Afrika
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
01.10.1942-24.10.1942 Stumme, Georg (General der Kavallerie)
24.10.1942-25.10.1942 Thoma, Wilhelm Josef Ritter von (General der Panzertruppe)
25.10.1942-26.11.1942 Rommel, Erwin Johannes Eugen (Generalfeldmarschall)
26.11.1942-02.12.1942 Fehn, Gustav (General der Panzertruppe)
02.12.1942-17.02.1943 Rommel, Erwin Johannes Eugen (Generalfeldmarschall)
17.02.1943-22.02.1943 Bülowius, Karl (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.10.1942-07.12.1942 Gause, Alfred (Generalmajor)
07.12.1942-22.02.1943 Bayerlein, Fritz (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1942-22.02.1943 90. africká divize
01.10.1942-22.02.1943 Velitelství armádní týlové oblasti 556
DD.12.1942-DD.03.1943 Německý africký sbor
DD.02.1943-DD.03.1943 164. lehká africká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Nemecko-italska-tankova-armada-1942-1943-t37882#420635Verze : 0
MOD