Main Menu
User Menu

Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXVI [1939-1941]

XXXVI Special Purpose Higher Command

Höheres-Kommando z.b.V. XXXVI

     
Název:
Name:
Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXVI
Originální název:
Original Name:
Höheres-Kommando z.b.V. XXXVI
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Gienanthův sbor
Datum zániku:
Disbanded:
18.11.1941
Nástupce:
Successor:
XXXVI. horský armádní sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.10.1939-11.05.1940 Hlavní velitelství Východ
11.05.1940-12.07.1940 16. armáda
12.07.1940-24.08.1940 1. armáda
24.08.1940-19.12.1940 Skupina XXI
19.12.1940-18.11.1941 Armáda Norsko
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
19.10.1939-01.05.1940 Gienanth, Curt Ludwig von (General der Kavallerie)
01.05.1940-18.11.1941 Feige, Hans (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.06.1940-DD.07.1940 71. pěší divize
DD.09.1940-DD.01.1941 69. pěší divize
DD.06.1941-18.11.1941 169. pěší divize
DD.06.1941-DD.07.1941 Bojová skupina SS Nord

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Vyssi-velitelstvi-ke-zvlastnimu-pouziti-XXXVI-1939-1941-t36898#450201Verze : 1
MOD