Main Menu
User Menu

Hlavní velitelství Jihozápad [1943-1945]

High Command South-West / Oberbefehlshaber Südwest

     
Název:
Name:
Hlavní velitelství Jihozápad
Originální název:
Original Name:
Oberbefehlshaber Südwest
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.11.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Hlavní velitelství Jih
Datum zániku:
Disbanded:
02.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
21.11.1943-02.05.1945 Vrchní velitelství branné moci
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
21.11.1943-23.10.1944 Kesselring, Albert (Generalfeldmarschall)
26.10.1944-15.01.1945 Vietinghoff-Scheel, Heinrich von (Generaloberst)
15.01.1945-09.03.1945 Kesselring, Albert (Generalfeldmarschall)
10.03.1945-02.05.1945 Vietinghoff-Scheel, Heinrich von (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.11.1943-02.05.1945 Skupina armád C
DD.11.1943-DD.12.1943 94. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.axishistory.com/index.php?id=1534
www.geocities.com
www.geocities.com
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-velitelstvi-Jihozapad-1943-1945-t36746#435568Verze : 0
MOD