Main Menu
User Menu

Brigáda útočných děl 341 [1944-1945]

341st Assault Gun Brigade / Sturmgeschütz-Brigade 341

     
Název:
Name:
Brigáda útočných děl 341
Originální název:
Original Name:
Sturmgeschütz-Brigade 341
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.02.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Oddíl útočných děl 341
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
14.02.1944-DD.08.1944 Pazur, Gerhard (Hauptmann)
DD.08.1944-DD.09.1944 Bumm, Karl Heinz (Hauptmann)
DD.09.1944-08.12.1944 Barkley, Erich (Hauptmann)
08.12.1944-22.01.1945 Ertel, Reinhold (Hauptmann)
27.01.1945-08.05.1945 Montag, Alfred (Hauptmann)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
jednotka Generálního štábu (Heerestruppe)
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.balsi.de
www.die-sturmartillerie.com
URL : https://www.valka.cz/Brigada-utocnych-del-341-1944-1945-t36504#539797Verze : 0
MOD