Main Menu
User Menu

Jihouralský vojenský okruh [1941-1945]

South Ural Military District / Южно-Уральский военный округ

     
Název:
Name:
Jihouralský vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Южно-Уральский военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.11.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Orelský vojenský okruh
Datum zániku:
Disbanded:
09.07.1945
Nástupce:
Successor:
Jihouralský vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.11.1941-09.07.1945 Lidový komisariát obrany
Dislokace:
Deployed:
26.11.1941-09.07.1945 Čkalov /
Velitel:
Commander:
26.11.1941-
DD.09.1943-09.07.1945 Rejtěr, Max Andrejevič (generálplukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.06.1945-09.07.1945 70. armáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Teritoriální působnost:
01.12.1941-09.07.1945 Baškirská autonomní sovětská socialistická republika
01.12.1941-09.07.1945 Akťubinská oblast, Kazašské sovětská socialistická republika
01.12.1941-09.07.1945 Čkalovská oblast, Ruská sovětská federativní socialistická republika
01.12.1941-09.07.1945 Gurjevská oblast, Kazašské sovětská socialistická republika
01.12.1941-09.07.1945 Západokazachstánská oblast, sovětská socialistická republika
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
URL : https://www.valka.cz/Jihouralsky-vojensky-okruh-1941-1945-t61011#515227Verze : 1
MOD