Main Menu
User Menu

1. letecká armáda [1942-1958]

First Air Force

     
Název:
Name:
1. letecká armáda
Originální název:
Original Name:
First Air Force
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.09.1942
Předchůdce:
Predecessor:
1. letecká armáda
Datum zániku:
Disbanded:
23.06.1958
Nástupce:
Successor:
1. letecká armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.09.1942-17.09.1943 Východní velitelství obrany 1)
17.09.1943-16.04.1945 Army Air Forces
16.04.1945-21.03.1946 Continental Air Forces
21.03.1946-01.12.1948 Velitelství protivzdušné obrany
01.12.1948-23.06.1958 Velitelství kontinentálního letectva
Dislokace:
Deployed:
18.09.1942-03.06.1946 Garden City, Mitchel Field
03.06.1946-DD.06.1949 New Rochelle, Fort Slocum
DD.06.1949-17.10.1949 New Rochelle, Slocum AFB
17.10.1949-23.06.1958 Garden City, Mitchel AFB
Velitel:
Commander:
18.09.1942-18.04.1943 Chaney, James Eugene ( )
18.04.1943-02.09.1943 Royce, Ralph ( )
02.09.1943-10.09.1943 Larson, Westside T. ( )
10.09.1943-17.09.1943 Barcus, Glenn O. ( )
17.09.1943-20.10.1945 Hunter, Frank O ( )
20.10.1945-05.02.1946 Douglass, Robert W. Jr. ( )
05.02.1946-17.05.1946 Brereton, Lewis H ( )
17.05.1946-16.07.1947 Douglass, Robert W. Jr. ( )
16.07.1947-01.09.1949 Webster, Robert M (Major General)
01.09.1949-17.07.1950 Barcus, Glenn O. (Major General)
17.07.1950-27.02.1951 Hale, Willis H. (Major General)
27.02.1951-01.09.1951 Hodges, James P. (Major General)
01.09.1951-09.08.1952 Bulger, Joseph A. (Colonel)
09.08.1952-10.05.1954 Turner, Howard M. (Major General)
10.05.1954-01.11.1957 Browne, Roger J. (Major General)
01.11.1957-23.06.1958 Ives, John H. (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.03.1941-05.09.1941 2. bombardovací křídlo
26.03.1941-DD.09.1941 2. bombardovací skupina (těžká)
26.03.1941-02.10.1941 58. stíhací skupina (přepadová)
01.09.1941-DD.04.1943 73. pozorovací skupina
30.05.1942-07.06.1942 7. stíhací křídlo
18.09.1942-18.10.1942 59. pozorovací skupina
DD.04.1943-DD.08.1943 73. průzkumná skupina
DD.08.1943-DD.11.1943 73. taktická průzkumná skupina
10.11.1943-DD.11.1943 1. námořní vyhledávací a úderná jednotka
01.12.1943-26.03.1944 476. stíhací skupina
15.01.1944-22.06.1945 477. bombardovací skupina (střední)
15.10.1944-21.05.1945 301. stíhací křídlo
22.06.1945-01.01.1947 477. smíšená skupina
DD.08.1945-07.11.1945 386. bombardovací skupina (lehká)
06.09.1945-07.11.1945 100. stíhací křídlo
20.11.1946-15.08.1947 14. stíhací skupina
20.12.1946-16.04.1948 90. průzkumné křídlo
20.12.1946-16.04.1948 91. průzkumné křídlo
27.12.1946-17.10.1947 310. bombardovací skupina (lehká)
27.12.1946-17.10.1947 341. bombardovací skupina (lehká)
31.12.1946-16.04.1948 4. bombardovací křídlo, lehké
21.05.1947-02.12.1947 325. stíhací skupina
15.08.1947-02.10.1949 14. stíhací křídlo
29.10.1947-26.12.1947 52. stíhací skupina (pro každé počasí)
01.04.1948-16.11.1948 503. skupina včasné výstrahy
16.04.1948-27.06.1949 4. letecká divize, bombardovací
16.04.1948-27.06.1949 90. letecká divize, průzkumná
16.04.1948-27.01.1949 91. letecká divize, průzkumná
09.06.1948-01.09.1950 52. stíhací křídlo, pro každé počasí
01.07.1948-23.02.1949 12. letecká divize, bombardovací
01.07.1948-01.12.1948 375. skupina pro přepravu jednotek
01.07.1948-23.02.1949 69. letecká divize, pro přepravu jednotek
16.11.1948-01.04.1949 26. divize protivzdušné obrany
01.12.1948-01.09.1950 33. stíhací křídlo
31.12.1948-27.06.1949 74. průzkumná skupina
01.06.1949-01.09.1950 50. stíhací křídlo
27.06.1949-09.05.1951 63. křídlo pro přepravu jednotek, střední
27.06.1949-10.05.1951 89. křídlo pro přepravu jednotek, střední
22.08.1949-02.10.1949 82. stíhací křídlo
10.10.1949-02.05.1951 514. křídlo pro přepravu jednotek, střední
16.11.1949-01.09.1950 26. letecká divize (obranná)
08.12.1949-01.09.1950 32. letecká divize (obranná)
20.01.1950-01.09.1950 33. přepadové stíhací křídlo
20.01.1950-01.09.1950 52. stíhací křídlo pro každé počasí
01.03.1950-01.09.1950 50. přepadové stíhací křídlo
01.08.1950-16.10.1950 375. křídlo pro přepravu jednotek, střední
01.08.1950-01.09.1950 4. přepadové stíhací křídlo
01.08.1950-16.10.1950 433. křídlo pro přepravu jednotek, střední
01.08.1950-16.04.1951 436. křídlo pro přepravu jednotek, střední
01.08.1950-01.04.1951 512. křídlo pro přepravu jednotek, střední
14.06.1952-25.03.1958 302. křídlo pro přepravu jednotek, střední
14.06.1952-01.04.1953 65. křídlo pro přepravu jednotek, střední
14.06.1952-16.11.1957 89. stíhací bombardovací křídlo
08.07.1952-06.09.1957 445. stíhací bombardovací křídlo
01.04.1953-25.03.1958 514. křídlo pro přepravu jednotek, střední
14.01.1954-16.11.1957 375. křídlo pro přepravu jednotek, střední
14.01.1954-25.03.1958 512. křídlo pro přepravu jednotek, střední
26.01.1955-25.03.1958 459. křídlo pro přepravu jednotek, střední
18.05.1955-25.03.1958 436. křídlo pro přepravu jednotek, střední
06.09.1957-16.11.1957 445. křídlo pro přepravu jednotek, střední
16.11.1957-25.05.1958 94. křídlo pro přepravu jednotek, střední

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
1)
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
history.army.mil

URL : https://www.valka.cz/1-letecka-armada-1942-1958-t2997#361658Verze : 3
MOD