Main Menu
User Menu

1. letecká armáda [1966-1969]

First Air Force

     
Název:
Name:
1. letecká armáda
Originální název:
Original Name:
First Air Force
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1966
Předchůdce:
Predecessor:
1. letecká armáda
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1969
Nástupce:
Successor:
1. letecká armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1966-15.01.1968 Velitelství protivzdušné obrany
15.01.1968-31.12.1969 ?
Dislokace:
Deployed:
01.04.1966-31.12.1969 Orange Lake, Stewart AFB

Velitel:
Commander:
01.04.1966-29.11.1966 Austin, Gordon H. (Major General)
29.11.1966-14.07.1967 Jensen, James C. (Major General)
14.07.1967-31.12.1969 Dickman, Joseph L. (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.04.1966-31.12.1967 21. letecká divize
01.04.1966-19.11.1969 33. letecká divize
01.04.1966-31.12.1969 34. letecká divize
01.04.1966-19.11.1969 35. letecká divize
01.04.1966-30.09.1969 36. letecká divize
01.04.1966-01.12.1969 37. letecká divize
01.04.1966-04.12.1969 551. letecké křídlo včasné výstrahy a uvědomování
25.02.1967-31.10.1967 553. průzkumné křídlo
01.07.1968-31.12.1969 32. letecká divize
15.09.1969-19.11.1969 29. letecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/1-letecka-armada-1966-1969-t141484#458596Verze : 0
MOD