Main Menu
User Menu

373. stíhací skupina [1943-1945]

373rd Fighter Group

     
Název:
Name:
373. stíhací skupina
Originální název:
Original Name:
373rd Fighter Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.05.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
07.11.1945
Nástupce:
Successor:
146. stíhací skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
15.08.1943-23.10.1943 Chicopee, Westover Field
23.10.1943-15.02.1944 Norfolk, ?
15.02.1944-15.03.1944 Sandston, Richmond Army Air Base
15.03.1944-04.04.1944 -
04.04.1944-04.07.1944 Woodchurch, US Army Air Force Station 419
04.07.1944-19.07.1944 -
19.07.1944-19.08.1944 Tour-en-Bassin, ?
19.08.1944-19.09.1944 Saint James, Advanced Landing Ground A-29
19.09.1944-22.10.1944 Reims, ?
22.10.1944-11.03.1945 Beauvechain, Advanced Landing Ground A-89 Le Culot
11.03.1945-20.04.1945 Venlo, Předsunutá přistávací plocha Y-55 Venlo
20.04.1945-20.05.1945 Lippstadt, Advanced Landing Ground Y-98 Lippstadt (Lippstadt Airfield) /
20.05.1945-DD.07.1945 Illesheim, Advanced Landing Ground R-10 Illesheim /
DD.07.1945-04.08.1945 -
04.08.1945-20.08.1945 Sioux Falls, Sioux Falls Army Air Base
20.08.1945-28.09.1945 Goldsboro, Seymour Johnson Field
28.09.1945-07.11.1945 Garden City, Mitchel Field
Velitel:
Commander:
23.08.1943-25.08.1943 Wheeler, Ansel J. (Major)
25.08.1943-17.11.1944 Schwartz, William H. Junior (Colonel)
17.11.1944-DD.05.1945 McGehee, James C. (Colonel)
DD.05.1945-07.11.1945 McCarthy, James F. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/373-stihaci-skupina-1943-1945-t26107#494218Verze : 0
MOD
Vytvořena jako 373rd Fighter Group 25.5.1943
Aktivována 15.8.1943
Navrátila se do USA v červenci až srpnu 1945
Deaktivován 7.11.1945
Přetvořena na 146th Fighter Group
Přetvořena na 146th Composite Group v listopadu 1950
Přetvořena na 146th Fighter Group v únoru 1951
Povolána do aktivní služby 1.4.1951
Přetvořena na 146th Fighter-Bomber Group v červnu 1951


SQUADRONY
178th - 1951 - 1953
186th - 1951 - 1953
19Oth - 1951 - 1953
410th - 1943 - 1945
411th - 1943 - 1945
412th - 1943 - 1945


STATIONS
Burbank, Lockheed Air Terminal , 1.4.1951
Barretts, Moody AFB , 10.5.1951
Victorville, George AFB , 25.10.1951 - 1.1.1953


COMMANDERS
Lt Col Jack D Blanchard, 1.4.1951
Col Cecil E West, červen 1951
Col Earl H Dunham, 22.6.1951
Lt Col Jack D Blanchard, 7.1.1952
Col Amos F Riha, 4.4.1952
Col Paul P Douglas, 27.10.1952 - 1.1.1953


CAMPAIGNS
Air Offensive, Europe
Normandy
Northern France
Rhineland
Ardennes - Alsace
Central Europe


DECORATIONS
Distinguished Unit Citation - Rhine River, 20.3.1945
French Croix de Guerre with Palm - srpen 1944
Cited in the Order of the Day, Belgian Army - 1.10.1944
- 18.12.1944 - 15.1.1945
Belgian Fourragere


Použité letouny
P-47
URL : https://www.valka.cz/373-stihaci-skupina-1943-1945-t26107#94303Verze : 2