Main Menu
User Menu

Dělostřelecký pluk 114 [1938-1945]

114th Artillery Regiment

Artillerie-Regiment 114

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk 114
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Regiment 114
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.11.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.11.1938-DD.03.1945 46. pěší divize
DD.03.1945-08.05.1945 46. divize lidových granátníků
Dislokace:
Deployed:
10.11.1938-DD.MM.RRRR Cheb, ? /

Velitel:
Commander:
04.02.1941-30.09.1942 Braun, Julius (Oberst)
01.10.1942-31.12.1944 Simon, Johann (Oberst)
DD.02.1945-08.05.1945 Franke, ? (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.08.1939-04.02.1941 Dělostřelecký plukovní štáb 115
26.08.1939-08.05.1945 I. oddíl Dělostřeleckého pluku 115

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-114-1938-1945-t257996#706765Verze : 1
MOD