Main Menu
User Menu

Oddíl stíhačů tanků (samohybný) 559 [1942-1944]

559th Tank Destroyer Battalion (self-propelled)

Panzerjäger-Abteilung (Sfl) 559

     
Název:
Name:
Oddíl stíhačů tanků (samohybný) 559
Originální název:
Original Name:
Panzerjäger-Abteilung (Sfl) 559
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Oddíl stíhačů tanků (motorizovaný) 559
Datum zániku:
Disbanded:
10.04.1944
Nástupce:
Successor:
Těžký oddíl stíhačů tanků 559
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1942-04.06.1942 2. armáda
04.06.1942-19.07.1942 Weichsova armádní skupina
19.07.1942-10.04.1944 2. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1942-10.04.1944 1. rota Oddílu stíhačů tanků (samohybného) 559
01.05.1942-10.04.1944 2. rota Oddílu stíhačů tanků (samohybného) 559
01.05.1942-10.04.1944 3. rota Oddílu stíhačů tanků (samohybného) 559

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
Poznámka:
Note:
jednotka Generálního štábu (Heerestruppe)
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Oddil-stihacu-tanku-samohybny-559-1942-1944-t249349#687042Verze : 0
MOD