Main Menu
User Menu

Oddíl stíhačů tanků (motorizovaný) 611 [1940-1942]

611th Tank Destroyer Battalion (motorized)

Panzerjäger-Abteilung (motorisiert) 611

     
Název:
Name:
Oddíl stíhačů tanků (motorizovaný) 611
Originální název:
Original Name:
Panzerjäger-Abteilung (motorisiert) 611
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Protitankový oddíl (motorizovaný) 611
Datum zániku:
Disbanded:
28.06.1942
Nástupce:
Successor:
Oddíl stíhačů tanků (samohybný) 611
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.05.1940-14.06.1941 2. armáda
14.06.1941-08.08.1941 XXXXVII. armádní sbor (motorizovaný)
08.08.1941-03.09.1941 XXXXVI. armádní sbor (motorizovaný)
03.09.1941-13.09.1941 4. armáda
13.09.1941-23.09.1941 XXXXVI. armádní sbor (motorizovaný)
23.09.1941-28.09.1941 17. tanková divize
28.09.1941-05.10.1941 XXXXVIII. armádní sbor (motorizovaný)
05.10.1941-25.10.1941 Tanková skupina 4
25.10.1941-04.06.1942 2. armáda
04.06.1942-28.06.1942 Weichsova armádní skupina
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
Poznámka:
Note:
oddíl disponoval třemi rotami po dvanácti 3,7-cm PaK 35/36

jednotka Generálního štábu (Heerestruppe)
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Oddil-stihacu-tanku-motorizovany-611-1940-1942-t249251#686781Verze : 1
MOD