Main Menu
User Menu

III. skupina Doplňovací stíhací eskadry 2 [1944-1945]

3rd Group of the 2nd Replacement Fighter Wing

III. Gruppe des Ergänzungs-Jagdgeschwaders 2 (III./EJG 2)

III. Gruppe des Ergänzungs-Jagdgeschwaders 2 (III./EJG 2)


Historie:
02.11.1944 - zformována na základně Lechfeld z Erprobungskommando 262
- Stab III./EJG 2 ze Stab/Erprobungskommando 262
- 9./EJG 2 z částí Erprobungskommando 262
- 10./EJG 2 z částí Erprobungskommando 262
- 11./EJG 2 z částí Erprobungskommando 262
- 12./EJG 2? (pravděpodobně nebyla zformována)
27.02.1945 - 11./EJG2 zrušena
27.04.1945 - skupina zrušena a začleněna do JV 44

Výzbroj:
Messerschmitt Me 262 A

Zdroje:
https://www.ww2.dk/air/jagd/ejg2.htm
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Doplnovaci-stihaci-eskadry-2-1944-1945-t247765#17625Verze : 1
MOD
     
Název:
Name:
III. skupina Doplňovací stíhací eskadry 2
Originální název:
Original Name:
III. Gruppe des Ergänzungs-Jagdgeschwaders 2 (III./EJG 2)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.11.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Zkušební oddíl 262 (EKdo 262)
Datum zániku:
Disbanded:
27.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
02.11.1944-DD.04.1945 Doplňovací stíhací eskadra 2 (EJG 2)
Dislokace:
Deployed:
07.11.1944-22.04.1945 Lagerlechfeld, Fliegerhorst Lechfeld /
23.04.1945-26.04.1945 Mnichov, Fliegerhorst München-Riem /
27.04.1945-27.04.1945 Mühldorf am Inn, Fliegerhorst Mühldorf /

Velitel:
Commander:
07.11.1944-11.11.1944 Geyer, Horst (Hauptmann)
12.11.1944-DD.01.1945 Wörner, Ernst* (Oberleutnant)
14.02.1945-23.04.1945 Bär, Heinz (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
* pověřen velením
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/jagd/ejg2.htm
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Doplnovaci-stihaci-eskadry-2-1944-1945-t247765#684672Verze : 0
MOD