Main Menu
User Menu

Pluk tankových granátníků SS 39 [1944-1945]

39th SS Tank Grenadier Regiment

SS-Panzergrenadier-Regiment 39

     
Název:
Name:
Pluk tankových granátníků SS 39
Originální název:
Original Name:
SS-Panzergrenadier-Regiment 39
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.01.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Granátnický pluk SS 39
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.01.1944-08.05.1945 18. dobrovolnická divize tankových granátníků SS Horst Wessel
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
13.06.1944-15.03.1945 Petersen, Heinrich (SS Standartenführer)
15.03.1945-08.05.1945 Hoffmann, Karl (SS Sturmbannführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
lexikon-wehrmacht.de
www.axishistory.com
URL : https://www.valka.cz/Pluk-tankovych-granatniku-SS-39-1944-1945-t241378#667755Verze : 1
MOD