Main Menu
User Menu

Střelecký náhradní pluk 82 [1939-1942]

82nd Rifle Replacement Regiment

Schützen-Ersatz-Regiment 82

     
Název:
Name:
Střelecký náhradní pluk 82
Originální název:
Original Name:
Schützen-Ersatz-Regiment 82
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
22.08.1942
Nástupce:
Successor:
Náhradní pluk tankových granátníků 82
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.08.1939-15.10.1939 Velitelství náhradních jednotek XVII
15.10.1939-04.11.1939 Velitelství náhradních jednotek 1./XVII
04.11.1939-12.12.1939 177. divize
12.12.1939-15.06.1942 Divize č. 177
15.06.1942-22.08.1942 Velitelství rychlých jednotek XVII
Dislokace:
Deployed:
26.08.1939-22.08.1942 Meiningen, ? /

Velitel:
Commander:
01.03.1940-DD.05.1942 Hörl, Oskar (Oberst)
DD.05.1942-22.08.1942 Ohlen und Adlerscron, Conrad von (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Strelecky-nahradni-pluk-82-1939-1942-t240561#665746Verze : 1
MOD