Main Menu
User Menu

Dělostřelecký náhradní pluk 9 [1939-1942]

9th Artillery Replacement Regiment

Artillerie-Ersatz-Regiment 9

     
Název:
Name:
Dělostřelecký náhradní pluk 9
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Ersatz-Regiment 9
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1942
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
28.08.1939-09.11.1939 Velitelství náhradních jednotek IX
09.11.1939-01.01.1940 159. divize
01.11.1940-15.09.1942 Divize č. 159
Dislokace:
Deployed:
24.08.1939-15.09.1942 Siegen, ? /

Velitel:
Commander:
28.08.1939-01.10.1940 Buch, Friedrich von (Oberst)
01.10.1940-DD.06.1941 Thiele, ? (Major)
DD.06.1941-15.09.1942 Kreutz, ? (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-nahradni-pluk-9-1939-1942-t240323#665114Verze : 0
MOD