Main Menu
User Menu

Velitelství vojenských technických jednotek [1954-1958]

Command of Military Technical Unit

     
Název:
Name:
Velitelství vojenských technických jednotek
Originální název:
Original Name:
Velitelství vojenských technických jednotek
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1954
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství vojenských pracovních jednotek
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1958
Nástupce:
Successor:
Správa vojenských staveb
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1954-01.10.1958 Ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
01.05.1954-01.10.1958 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.05.1954-01.10.1958 Sedláček, František (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1954-01.01.1958 1. technická skupina
01.05.1954-01.10.1958 2. technická skupina
01.05.1954-01.10.1958 3. technická skupina
01.05.1954-01.11.1955 5. ženijní technický prapor
01.05.1954-01.10.1958 55. technická skupina
01.05.1954-01.10.1956 57. technický prapor
01.05.1954-01.11.1955 6. ženijní technický prapor
01.05.1954-22.12.1955 7. technický prapor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Bílek, Jiří: Pomocné technické prapory 1950-1954. Vznik, vývoj, organizace a činnost, Nakladatelství R, Praha 1992
www.valka.cz
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-vojenskych-technickych-jednotek-1954-1958-t232634#644001Verze : 0
MOD