Main Menu
User Menu

Dělostřelecký pluk (motorizovaný) 3 [1940-1943]

3rd Artillery Regiment (motorized)

Artillerie-Regiment (motorisiert) 3

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk (motorizovaný) 3
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Regiment (motorisiert) 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecký pluk 3
Datum zániku:
Disbanded:
DD.01.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.10.1940-DD.01.1943 3. pěší divize (motorizovaná)
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
27.10.1940-07.08.1941 Thomaschki, Siegfried (Generalmajor)
07.08.1941-25.08.1941 Kutschera, ? (Oberstleutnant)
25.08.1941-17.05.1942 Heydenreich, Bernhard (Oberst)
17.05.1942-19.01.1943 Hanstein, Jobst von (Oberst)
19.01.1943-31.01.1943 Heideman, Kurt (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.balsi.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-motorizovany-3-1940-1943-t229601#637632Verze : 0
MOD