Main Menu
User Menu

Hlavní velitelství vojenského námořnictva [1953-1991]

Supreme Command of the Navy / Главное командование Военно-Морского Флота

     
Název:
Name:
Hlavní velitelství vojenského námořnictva
Originální název:
Original Name:
Главное командование Военно-Морского Флота
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.03.1953
Předchůdce:
Predecessor:
Ministerstvo vojenského námořnictva
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1991
Nástupce:
Successor:
Hlavní velitelství vojenského námořnictva
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.03.1953-31.12.1991 Ministerstvo obrany
Dislokace:
Deployed:
15.03.1953-31.12.1991 Moskva, ? /
Velitel:
Commander:
15.03.1953-11.05.1953 Kuzněcov, Nikolaj Gerasimovič (viceadmirál)
11.05.1953-03.03.1955 Kuzněcov, Nikolaj Gerasimovič (admirál loďstva)
03.03.1955-DD.12.1955 Kuzněcov, Nikolaj Gerasimovič (admirál loďstva Sovětského svazu)
DD.12.1955-28.04.1962 Gorškov, Sergej Georgijevič (admirál)
28.04.1962-26.10.1967 Gorškov, Sergej Georgijevič (admirál loďstva)
26.10.1967-29.11.1985 Gorškov, Sergej Georgijevič (admirál loďstva Sovětského svazu)
29.11.1985-31.12.1991 Černavin, Vladimir Nikolajevič (admirál loďstva)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.02.1958-21.04.1964 Zozulja, Fjodor Vladimirovič (admirál)
21.04.1964-DD.06.1964
DD.06.1964-30.04.1970 Sergejev, Nikolaj Dmitrijevič (admirál)
30.04.1970-01.07.1977 Sergejev, Nikolaj Dmitrijevič (admirál loďstva)
01.07.1977-16.12.1981 Jegorov, Georgij Michajlovič (admirál loďstva)
16.12.1981-04.11.1983 Černavin, Vladimir Nikolajevič (admirál)
04.11.1983-29.11.1985 Černavin, Vladimir Nikolajevič (admirál loďstva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič - Golikov, Valerij Ivanovič: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946-1991 gg.). Tomsk, Izdatělstvo TGU 2004.
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-velitelstvi-vojenskeho-namornictva-1953-1991-t78685#515446Verze : 0
MOD