Main Menu
User Menu

Tankový dělostřelecký pluk 127 [1942-1943]

127th Tank Artillery Regiment

Panzer-Artillerie-Regiment 127

     
Název:
Name:
Tankový dělostřelecký pluk 127
Originální název:
Original Name:
Panzer-Artillerie-Regiment 127
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.09.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.02.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1942-15.02.1943 27. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
15.12.1942-21.01.1943 Kronhelm, Joachim von (Oberst)
21.01.1943-15.02.1943 Kress, Helmut (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
28.09.1942-15.02.1943 I. oddíl Tankového dělostřeleckého pluku 127
28.09.1942-15.02.1943 II. oddíl Tankového dělostřeleckého pluku 127
28.09.1942-15.02.1943 Štáb Tankového dělostřeleckého pluku 127

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Tankovy-delostrelecky-pluk-127-1942-1943-t228280#634551Verze : 1
MOD