Main Menu
User Menu

Průzkumý oddíl (motorizovaný) 53 [1940-1942]

53rd Reconnaissance Battalion (motorized)

Aufklärungs-Abteilung (motorisiert) 53

     
Název:
Name:
Průzkumý oddíl (motorizovaný) 53
Originální název:
Original Name:
Aufklärungs-Abteilung (motorisiert) 53
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.03.1942
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.10.1940-15.03.1942 3. pěší divize (motorizovaná)
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
27.10.1940-DD.07.1941 Stephan, ? (Hauptmann)
DD.07.1941-DD.07.1941 Eisel, ? (Hauptmann)
DD.07.1941-09.10.1941 Bull, ? (Hauptmann)
09.10.1941-15.03.1942 Sauvant-Siegert, Jürgen (Oberleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
Edwards, Robert J.: Scouts Out: A History of German Armored Reconnaissance Units in World War II
URL : https://www.valka.cz/Pruzkumy-oddil-motorizovany-53-1940-1942-t225850#628640Verze : 1
MOD