Main Menu
User Menu

Motocyklistický střelecký prapor 2 [1935-1943]

2nd Motorcycle Rifle Battalion

Kradschützen-Bataillon 2

     
Název:
Name:
Motocyklistický střelecký prapor 2
Originální název:
Original Name:
Kradschützen-Bataillon 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
II./Reiter-Regiment Erfurt
Datum zániku:
Disbanded:
16.03.1943
Nástupce:
Successor:
Tankový průzkumný oddíl 2
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-16.03.1943 2. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-12.10.1937 Erfurt, ? /
12.10.1937-DD.MM.1938 Bad Kissingen, ? /
DD.MM.1938-DD.MM.RRRR Eisenstadt, ? /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Decken, von der (Major)
DD.02.1939-DD.05.1940 Stollbrock, Carl (Oberstleutnant)
DD.05.1940-DD.07.1940 Creuznacher, Kurt (Hauptmann)
DD.07.1940-DD.05.1941 Stollbrock, Carl (Oberstleutnant)
DD.05.1941-09.08.1942 Creuznacher, Kurt (Major)
09.08.1942-07.09.1942 Forster, Johann (Hauptmann)
07.09.1942-DD.MM.RRRR Petri, ? (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
Edwards, Robert J.: Scouts Out: A History of German Armored Reconnaissance Units in World War II
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.balsi.de
URL : https://www.valka.cz/Motocyklisticky-strelecky-prapor-2-1935-1943-t224908#625536Verze : 2
MOD