Main Menu
User Menu

Motocyklistický střelecký prapor 1 [1935-1943]

1st Motorcycle Rifle Battalion

Kradschützen-Bataillon 1

     
Název:
Name:
Motocyklistický střelecký prapor 1
Originální název:
Original Name:
Kradschützen-Bataillon 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Reiter-Regiment Erfurt
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1943
Nástupce:
Successor:
Tankový průzkumný pluk 91
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-01.03.1943 1. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
15.10.1935-31.12.1937 Kleemann, Ulrich (Oberstleutnant)
01.01.1938-DD.03.1940 Schulenburg, Wedige von der (Oberstleutnant)
DD.03.1940-05.07.1941 Wietersheim, Wend von (Oberstleutnant)
05.07.1941-11.07.1941 Chevallerie, von der (Hauptmann)
11.07.1941-12.07.1941 Huppert, ? (Oberleutnant)
12.07.1941-DD.01.1942 Wolff, Paul von (Major)
DD.01.1942-DD.07.1942 Frydag, Haro von (Hauptmann)
DD.07.1942-15.07.1942 Paetzold, ? (Oberleutnant)
15.07.1942-29.11.1942 Frydag, Haro von (Hauptmann)
29.11.1942-DD.12.1942 Liebrecht, ? (Oberleutnant)
DD.12.1942-DD.01.1943 Schönfeldt, Johann von ( )
DD.01.1943-DD.MM.RRRR Bradel, Ernst-Joachim (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Edwards, Robert J.: Scouts Out: A History of German Armored Reconnaissance Units in World War II
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Motocyklisticky-strelecky-prapor-1-1935-1943-t223756#623107Verze : 0
MOD