Main Menu
User Menu

Motocyklistický střelecký prapor 6 [1939-1943]

6th Motorcycle Rifle Battalion

Kradschützen-Bataillon 6

     
Název:
Name:
Motocyklistický střelecký prapor 6
Originální název:
Original Name:
Kradschützen-Bataillon 6
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1939
Předchůdce:
Predecessor:
IV. Schwadron des Kavallerie-Schützen-Regiments 4
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1943
Nástupce:
Successor:
Tankový průzkumný oddíl 6
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1939-18.10.1939 1. lehká divize
18.10.1939-01.04.1943 6. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
01.04.1939-DD.MM.RRRR Iserlohn, ? /

Velitel:
Commander:
01.04.1939-25.07.1940 Seckendorff, Erich von (Oberstleutnant)
DD.MM.RRRR-23.06.1941 Schlieckmann, ? (Major)
23.06.1941-01.04.1942 Unrein, Martin (Oberstleutnant)
DD.07.1942-23.01.1943 Quentin, Friedrich (Major)
23.01.1943-01.04.1943 Querengässer, ? (Oberleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Edwards, Robert J.: Scouts Out: A History of German Armored Reconnaissance Units in World War II
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Motocyklisticky-strelecky-prapor-6-1939-1943-t223584#622763Verze : 0
MOD