Main Menu
User Menu

Průzkumný oddíl (motorizovaný) 5 [1935-1940]

5th Reconnaissance Battalion (motorized)

Aufklärungs-Abteilung (motorisiert) 5

     
Název:
Name:
Průzkumný oddíl (motorizovaný) 5
Originální název:
Original Name:
Aufklärungs-Abteilung (motorisiert) 5
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Kraftfahr-Abteilung Cannstadt
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1940
Nástupce:
Successor:
Tankový průzkumný oddíl 5
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-01.03.1940 2. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-DD.10.1937 Bad Cannstatt, ? /
DD.10.1937-DD.MM.1938 Würzburg, ? /
DD.MM.1938-DD.08.1938 Eggenburg, ? /

Velitel:
Commander:
15.10.1935-05.10.1936 Schmelzer, Kurt (Oberstleutnant)
06.10.1936-26.04.1938 Lüttwitz, Smilo von (Major)
26.04.1938-01.03.1940 Kitschmann, Horst (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Pruzkumny-oddil-motorizovany-5-1935-1940-t223527#622654Verze : 1
MOD