Main Menu
User Menu

Velitelství leteckého týlu velitelství letectva hlavního štábu [1948-1950]

Air Rear Command of Air Force Command of Headquarters of the Armed Forces

     
Název:
Name:
Velitelství leteckého týlu velitelství letectva hlavního štábu
Originální název:
Original Name:
Velitelství leteckého týlu velitelství letectva hlavního štábu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.06.1948
Předchůdce:
Predecessor:
?
Datum zániku:
Disbanded:
15.08.1950
Nástupce:
Successor:
Letecký týl
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.06.1948-15.08.1950 Velitelství letectva hlavního štábu
Dislokace:
Deployed:
15.06.1948-15.08.1950 Praha, ? /

Velitel:
Commander:
15.06.1948-DD.MM.1949 Mareš, Karel (Brigádní generál)
15.06.1949-DD.MM.RRRR Kubita, Alois (Brigádní generál)
DD.MM.RRRR-DD.MM.1950 Grössl, Leopold Ing. (Plukovník)
01.07.1950-15.08.1950 Budín, Ludvík (Divizní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
31.07.1948-DD.MM.RRRR Borecký, Jaroslav ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, Fond (Ministerstvo národní obrany) ročník 1948
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-leteckeho-tylu-velitelstvi-letectva-hlavniho-stabu-1948-1950-t218912#612947Verze : 2