Main Menu
User Menu

Průzkumý oddíl (motorizovaný) 3 [1935-1943]

3rd Reconnaissance Battalion (motorized)

Aufklärungs-Abteilung (motorisiert) 3

     
Název:
Name:
Průzkumý oddíl (motorizovaný) 3
Originální název:
Original Name:
Aufklärungs-Abteilung (motorisiert) 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Kraftfahr-Abteilung Wünsdorf
Datum zániku:
Disbanded:
24.03.1943
Nástupce:
Successor:
Tankový průzkumný oddíl 90
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-18.02.1941 3. tanková divize
18.02.1941-01.08.1941 5. lehká divize
01.08.1941-24.03.1943 21. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-DD.MM.RRRR Stahnsdorf, Schlieffen-Kaserne /

Velitel:
Commander:
DD.08.1939-DD.01.1942 Wechmar, Irnfried von (Oberstleutnant)
DD.01.1942-DD.05.1942 Luck, Hans von (Major)
DD.05.1942-24.03.1943 Everth, Wolfgang (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
dak.webseiten.cc
URL : https://www.valka.cz/Pruzkumy-oddil-motorizovany-3-1935-1943-t217434#609988Verze : 1
MOD