Main Menu
User Menu

1. lehká brigáda [1937-1938]

1st Light Brigade

1. leichte Brigade

     
Název:
Name:
1. lehká brigáda
Originální název:
Original Name:
1. leichte Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.10.1937
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.11.1938
Nástupce:
Successor:
1. lehká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.10.1938-10.11.1938 XV. armádní sbor (motorizovaný)
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
12.10.1937-10.11.1938 Löper, Friedrich Wilhelm von (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.10.1937-10.11.1937 Průzkumý oddíl (motorizovaný) 8
12.10.1937-10.11.1938 Tankový oddíl 65
12.10.1937-10.11.1938 Ženijní prapor 57
10.11.1937-10.11.1938 Průzkumný pluk (motorizovaný) 6

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.axishistory.com
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/1-lehka-brigada-1937-1938-t212331#597390Verze : 0
MOD