Main Menu
User Menu

Velitelství armádní týlové oblasti 590 [1939-1944]

590th Army Rear Area Command

Kommandant des rückwärtigen Armeegebiets 590 / Korück 590

     
Název:
Name:
Velitelství armádní týlové oblasti 590
Originální název:
Original Name:
Kommandant des rückwärtigen Armeegebiets 590
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
07.08.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.08.1939-21.10.1941 1. armáda
21.10.1941-01.01.1942 Tanková skupina 3
01.01.1942-07.08.1944 3. tanková armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR,

Velitel:
Commander:
01.07.1940-22.12.1940 Schwerin, Manfred von (Generalmajor)
22.12.1940-01.02.1943 Schmidt-Kolbow, Karl (Generalmajor)
01.02.1943-30.04.1943 Deindl, Otto (Generalmajor)
07.05.1944-07.08.1944 Böttcher, Hermann (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.06.1942-DD.08.1942 23. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-armadni-tylove-oblasti-590-1939-1944-t211568#595954Verze : 0
MOD