Main Menu
User Menu

Štáb XIII. hraničního pásma [1938-1938]

Staff of the 13th Border Zone

     
Název:
Name:
Štáb XIII. hraničního pásma
Originální název:
Original Name:
Štáb XIII. hraničního pásma
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 109 - Mobilisovaný útvar 109-A-1
Datum zániku:
Disbanded:
22.10.1938
Nástupce:
Successor:
Štáb IV. sboru
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
24.09.1938-22.10.1938 Velitelství XIII. hraničního pásma
Dislokace:
Deployed:
24.09.1938-09.10.1938 Olomouc, Budova sborového velitelství /
09.10.1938-12.10.1938 Holešov, zámek /
12.10.1938-22.10.1938 Olomouc, Budova sborového velitelství /
Přednosta / náčelník:
Chief:
24.09.1938-22.10.1938 Procházka, Jan (plukovník generálního štábu), náčelník štábu
24.09.1938-22.10.1938 Sýkora, Otakar (podplukovník generálního štábu), podnáčelník štábu
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
krycí jméno ROSTISLAV 2
krycí jméno ROSTISLAV 3
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Velitelství útvarů za branné pohotovosti státu roku 1938, Velitelství hraničních pásem
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
URL : https://www.valka.cz/Stab-XIII-hranicniho-pasma-1938-1938-t208129#589142Verze : 4
MOD