Main Menu
User Menu

II. skupina Bitevní eskadry 101 [1943-1944]

2nd Group of the 101st Ground Attack Wing / II. Gruppe des Schlachtgeschwaders 101 (II./SG 101)

     
Název:
Name:
II. skupina Bitevní eskadry 101
Originální název:
Original Name:
II. Gruppe des Schlachtgeschwaders 101
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1943
Předchůdce:
Predecessor:
III./Zerstörerschule 2
Datum zániku:
Disbanded:
27.12.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1943-27.12.1944 Bitevní eskadra 101
Dislokace:
Deployed:
01.02.1943-10.03.1944 Paříž, Fliegerhorst Paris-Orly /
11.03.1944-DD.05.1944 Clermont-Ferrand, ? /
DD.05.1944-27.12.1944 Brno, Fliegerhorst Brünn /

Velitel:
Commander:
01.02.1943-06.04.1943 Reents, Siebelt (Major)
DD.05.1943-DD.09.1943 Langemann, Hermann (Major)
10.09.1943-27.12.1944 Neubert, Frank (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
Ar 96, Fw 190, Hs 129
Zdroje:
Sources:
https://ww2.dk/air/attack/sg101.html
https://www.vrtulnik.cz/ww2/protektorat-vyskov.htm
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Bitevni-eskadry-101-1943-1944-t205633#588597Verze : 1
MOD
Diskuse
II. Gruppe:


Zformována 1.3.43 v Paris-Orly ze III./Zerstörerschule 2 :


Stab II./SG101 ze Stab III./Zerstörerschule 2
4./SG101 ze 7./Zerstörerschule 2
5./SG101 ze 8./Zerstörerschule 2
6./SG101 ze 9./Zerstörerschule 2 - velitel: Jolas, Günther (Olt.) 15.10.1944-27.12.1944


9.43 4./SG101 se stala 8./ZG76 a byla nově zformována.


Zrušena 27.12.44.
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Bitevni-eskadry-101-1943-1944-t205633#10789Verze : 2
MOD